Rozwijaj swój biznes z leasingiem

leasing maszyn 2

Specjalne oferty

Obecnie na rynku wszystkie oferty na pozyskiwanie maszyn są przeznaczone dla przedsiębiorców. Mimo wprowadzenia do kraju leasingu konsumenckiego mało która firma ma go w swojej ofercie, zwłaszcza jeśli chodzi o maszyny i urządzenia. Takie oferty można spotkać jedynie jeśli chodzi o samochody. Jednak każdy przedsiębiorca, który chce rozszerzać swoją firmę, powinien poważnie zastanowić się nad możliwościami, jakie daje leasing maszyn. To gwarancja szybkiego pozyskania środków trwałych, łatwej finalizacji inwestycji, niezależnie od tego, w jakiej branży działa firma. A to wszystko z niewielkim lub zerowym początkowym wkładem własnym.

Co można finansować

Do najczęściej pozyskiwanych maszyn i urządzeń należą maszyny poligraficzne, sprzęt magazynowy (wózki widłowe układnice itd.), maszyny do cięcia papieru, do pakowania i foliowania, a także masa urządzeń służących do produkcji np. prasy i maszyny przeznaczone do cięcia blachy lub obróbki drewna. Bezsprzecznie, od niemal początku leasingu w Polsce to sprzęt biurowy jest najczęściej leasingowany na mocy umowy o leasing maszyn i urządzeń. Są to komputery, serwery, kopiarki i inne urządzenia.

Najważniejsze cechy – leasing maszyn

Każdy przedsiębiorca chcąc pozyskać środki trwałe na mocy umowy o leasing maszyn ma do wyboru leasing finansowy, zwrotny, operacyjny lub pożyczkę inwestycyjną. Na leasing zwrotny lub operacyjny umowy zawiera się na okres od dwóch do sześciu lat. Najczęściej są to umowy pięcioletnie. Inaczej jest w przypadku leasingu finansowego, leasing maszyngdzie minimalna długość umowy to sześć miesięcy. Wielu przedsiębiorców za bardzo dużą zaletę uznaje to, że warunki każdej umowy można negocjować. Dla przykładu na lepszą ofertę może liczyć każdy przedsiębiorca, który znajdzie poręczyciela. Jego zadaniem jest podpisanie się w umowie i w razie problemów ze spłatą leasingu przez pierwszego klienta, to zobowiązanie przejdzie na niego. Należy pamiętać, że wybierając leasing maszyn lub jakikolwiek inny leasing, każdy klient będzie zobowiązany do wykupienia pełnego pakietu ubezpieczenia u ubezpieczyciela, którego wskaże firma leasingowa. Co prawda będzie mógł liczyć na lepsze warunki i zniżki w stosunku do tego, co zapłaciłby chcąc samemu ubezpieczyć jakiś przedmiot.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.

3 × 1 =