Różne firmy leasingowe na różne przedmioty

firmy leasingowe

Najpopularniejszy leasing samochodów

Nie ma co ukrywać, o potencjalnego klienta leasingowego, który chce w ten sposób sfinansować sobie samochód firmy leasingowe toczą zacięte boje. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż to właśnie na ten środek trwały zawierane jest najwięcej umów leasingowych. W walce o klienta uczestniczą duże firmy, które są odłamami banków, a także przedsiębiorstwa leasingowe lokalne i sami producenci aut. W salonie każdego producenta można zawrzeć umowę na leasing samochodów. Pozostaje więc jedynie analiza wszystkich dostępnych ofert i skrupulatne eliminowanie tych najmniej korzystnych z perspektywy klienta. Jednak sama pobieżna analiza nie wystarczy. Najlepszym rozwiązaniem jest dodatkowe zapoznanie się z umową leasingu od każdej interesującej nas firmy.

Jakie auta można leasingować

W leasing można brać każdy rodzaj samochodów. Najpopularniejsze oczywiście są auta osobowe do trzech i pół tony, a także auta dostawcze do tej samej wagi. Jednak firmy leasingowe mają także klientów, którzy prowadzą firmy transportowe i dostawcze, dlatego często w leasing bierze się również auta dostawcze, jak i pojazdy przeznaczone do przewozu osób. Naturalnie warunki nieco zmieniają się, gdy wybierzemy te większe auta, jednak są one dobrze zoptymalizowane i dostosowane do wymogów prawnych i potrzeb firm, które zajmują się właśnie tego typu działalnością.

Co jeszcze można leasingować

Samochody to nie jedyne, co w swoich ofertach mają firmy leasingowe. Te największe mają tak szerokie oferty, że pozwalają na leasing niemal wszystkiego od aut, przez maszyny i urządzenia, po nieruchomości. Dla przykładu, dość często podpisywane są umowy na sprzęt budowlany, a także maszyny produkcyjne lub maszyny poligraficzne. Firmy leasingowe oferują także leasingowanie sprzętu medycznego, a także pojazdów specjalnych, takich jak, przykładowo – karetki. Co więcej, można także leasingować niejako swoją nieruchomość. Zawierając umowę na leasing zwrotny możemy najpierw sprzedać nieruchomość firmie leasingowej, a następnie wziąć ją w leasing i po zakończeniu umowy może ona do nas wrócić. Dzięki temu można odblokować duże nakłady finansowe.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.

20 − 1 =