Leasing kontra kredyt

leasing

Starając się o kredyt

Ubiegając się o kredyt, musimy spełnić wiele formalności. Często kilkunastokrotnie udawać się do placówki bankowej, usiłując załatwić sprawę. Osoby fizyczne, prywatne, szukające sposobu na zrealizowanie inwestycji często nie mają innego wyjścia. Kredyty hipoteczne, gotówkowe, długo czy krótkoterminowe. Aby uzyskać kredyt, należy wykazać się naprawdę dużym zapałem. Nie wystarczy złożyć wymagane dokumenty, których i tak jest już cała masa. Są to zaświadczenia o naszej tożsamości, a jeśli jest to kredyt np. hipoteczny i chcemy go wziąć razem z małżonkiem dodatkowo zaświadczenie, że na pewno jesteśmy małżeństwem. Następnie zaświadczenie o dochodach, umowy o pracę, zaświadczenia z banku o wpływach na konto, itp. Bank następnie przeprowadzi z nami rozmowę, na jaki cel jest pobierany kredyt tym samym upewniając się, czy na pewno jesteśmy odpowiednimi osobami, którym daną pożyczkę można udzielić. Ostatnim, decydującym krokiem jest sprawdzenie naszej historii kredytowej i naszych zdolności, tzn. czy będziemy w stanie ten kredyt spłacić. Taka procedura może trwać całe miesiące, co wpływa na czas realizacji naszego celu. Tu znaczącą przewagę mają przedsiębiorcy, którzy mogą korzystać z alternatywy jaką jest leasing. Ta z kolei wymaga dużo mniej zachodu.

Minimum formalności

Przedsiębiorcy stający w obliczu musu podjęcia decyzji w sprawie realizacji zakupu nowych środków trwałych, często mają dylemat – kredyt czy leasing? Kredyt pomimo dużej wady, jaką jest cała masa formalności, ma ogromną zaletę, a mianowicie często jest znacznie tańszy od innych form. leasingPatrząc oczywiści globalnie na cały okres spłacania inwestycji. Leasing z kolei praktycznie nie wymaga formalności, i możliwe jest uzyskanie finansowania „od ręki”. Dodatkowo w zależności od wybranej formy leasingu, czy jest to opcja operacyjna czy finansowa, istnieje możliwość odpisania sobie podatku. Posiadanie leasingu wpływa bowiem na nasz koszt w firmie. Nie wpływa za to na nasze zdolności kredytowe.

Co można sfinansować przez leasing

Przedsiębiorcy decydujący się na leasing, jako formę finansowania inwestycji, mają do wyboru szereg możliwości. Za pomocą tej formy, możliwe jest finansowanie praktycznie dowolnych środków trwałych w firmie. Może to być zakup samochodów, maszyn, wyposażenia warsztatów, gabinetów, a nawet, w szczególnych przypadkach, nieruchomości.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.

eleven − two =