Czy samochody poleasingowe są dobrym wyborem

samochody poleasingowe2

Kto oferuje te samochody

Taki rodzaj samochodów przede wszystkim oferują firmy poleasingowe, które otrzymały auta z powrotem po zakończonej umowie leasingowej lub przerwanej z jakiegoś powodu. To jednak nie jedyny sposób na pozyskanie poleasingowych samochodów. Można je także spotkać na rynku wtórnym, gdzie oferowane są przez prywatnych sprzedawców, który albo po zakończeniu umowy na leasing operacyjny zdecydowali się na wykup, albo mieli umowę na leasing finansowy i automatycznie zostali właścicielami po zakończonej umowie. Jeśli chodzi o samochody poleasingowe to trzeba zwracać taką samą uwagę na szczegóły, jak w przypadku zakupu auta od osoby prywatnej.

Na co zwracać uwagę

Wybierając samochody poleasingowe na pewno trzeba zwrócić uwagę na wygląd samochodu. Oczywiście znane są sposoby na poprawę jego wyglądu przez np. polerowanie lakieru, jednak w takich przypadkach, nieważne jak dobrze by wyglądało auto, trzeba dokładnie pomierzyć je czujnikiem grubości lakieru. Warto też zwrócić uwagę na przebieg auta. Jednak bywa tak, że auto z dwustu tysięcznym przebiegiem jest w bardzo dobrym stanie, a to z przebiegiem rzędu osiemdziesięciu tysięcy kilometrów w bardzo złym. Warto zwrócić uwagę na model. Jeśli sprzedawane auto to kombi albo model klasy średniej to najprawdopodobniej jeździł nim handlowiec, który pokonywał bardzo duże trasy i mógł nie dbać należycie o pojazd. Konieczna jest także wizyta na stacji diagnostycznej i wykonanie wszystkich pomiarów. To pozwoli ocenić, jaki wkład pieniężny dodatkowo będzie potrzebny w samochody poleasingowe.

Czy warto

Jeśli nie widać jakichś rażących problemów z autem to prawdopodobnie warto. Należy pamiętać, że takie samochody poleasingowe posiadają pełną samochody poleasingowehistorię i udokumentowany przebieg, ponieważ w trakcie umowy leasingu wymagane jest serwisowanie w ASO, dlatego też łatwo sprawdzić, czy pojazd miał w przeszłości jakieś stłuczki. Wybierając właśnie takie samochody bardzo często możemy trafić na naprawdę dobre okazje cenowe i przy tym nabyć auto w dobrym stanie bez konieczności dodatkowego wkładu finansowego lub z minimalnym – np. wymiana klocków hamulcowych lub tarcz.

No Comments, Be The First!

Your email address will not be published.

3 × five =